Můj příběh

Jsem ženou, která se odrazila ode dna, našla tam své dary a vzala si svůj život zpět. Můj příběh je zdrojem mé síly, tvořivosti a pokornou připomínkou v každém tady a teď.

Otisk mého příběhu je ve všem kdo jsem, jak žiju a co tvořím

Dnes jsem spokojenou mámou 4 dětí – tři žijí na Zemi a jedno v Nebi. Jsem ženou, která, navzdory těžké životní zkoušce, žije naplněný a smysluplný život, v souladu se svou jedinečnou originální energií, svými hodnotami a pravdou. Díky intenzivní a vědomé cestě k sobě, se dnes dokážu opřít o svůj vnitřní hlas, který mě vede a osvobozuje. V mém životě mají místo všechny esence mé duše.

Byly situace, kdy jsem ale toto všechno zapomněla a poslouchala druhé více než sebe.

Nechávala jsem se tzv. převálcovat “autoritou”, někým, kdo je “chytřejší” nebo “expert v daném oboru”. A tak, i když jsem měla silnou intuici, ne vždy jsem ji poslechla. (pozn. mám ale i spousty příběhů, kdy jsem svůj vnitřní hlas následovala, např. při výběru svého muže  v článku zde

Hledala jsem soulad mezi mou extrovertní a introvertní částí.

Nedávala jsem uznání ani jedné z nich, a tak jsem extrovertní část uspokojovala “umělým” upozorňováním na sebe, vylaďovala se více na druhé než na sebe a přizpůsobovala se jejich očekávání. Neuznanou introvertní část jsem řešila samotou a odděleností.

Můj život navenek vypadal dokonale, ale já měla uvnitř spousty otazníků, které mě odváděly od zdravých projevů sebe samé.

Někdy, když stojíme příliš dlouho na místě, život nás popostrčí...

Píše se r. 2007. Byla jsem ve 41. týdnu těhotenství se svým druhým dítětem. Zdál se mi sen: “Mami, ty VÍŠ, co máš dělat. Chci se už narodit.” Jela jsem do porodnice a přála si porod vyvolat. Udělali mi monitor, zdál se mi “jiný divný”, upozornila jsem na to. Ubrečená jsem odjížděla, nechala jsem se “převálcovat autoritou” – „lékař VÍ přece lépe než já” a ten mě poslal domů. Můj vnitřní hlas jsem upozadila a za sebe a své dítě se nepostavila.

O den později jsem jela do porodnice na kontrolní monitor. „SRDÍČKO VAŠEHO MIMINKA NETLUČE. Klidně nás můžete žalovat. Musíme okamžitě vyvolat porod.“ Moje miminko, krásná zdravá holčička Amálka, zemřela.

A mě se navždy změnil život na „před“ a „po“.

Jak mám najít motivaci vytlačit mrtvé dítě? A co když uvidím v její tváři bolest? „Lásko, spolu to zvládneme.“: řekl můj muž. Místo pláče, bylo ticho. Ticho, které trvalo celé 2 hodiny, kdy jsme se s dcerou loučili. Manžel, i když mu to nedoporučovali, přestřihl pupeční šňůru a vzal si dceru do náručí. Stál tam a plakal. Já měla zavřené oči, bála jsem se se smrtí konfrontovat. „Je krásná. Vezmi si ji do náruče.“ A tak jsem našla odvahu. Ano, měl pravdu. Byla nádherná. Dodnes si oba pamatujeme, jaký klid a mír z ní šel a jaký se přelil i do nás. Klid, mír, pokora, vděčnost, dar být andělskou mámou, vnitřní napojení, bytí v síle. Ale také spousty slz, bolesti a celoživotní rána.

Blesk, který mě zasáhl na všech úrovních mého života. Blesk, který mě PROBUDIL.

Říká se, že někdy se musíme dostat až na samé dno, protože tam je něco, co jsme tam měli najít. Já se celý život ptala na hluboké otázky, na které jsem na povrchu nedostala odpovědi. Život je milosrdný, chce nám splnit naše přání, je zde pro nás a ne proti nám. A tak jsem v hloubce, na dně, našla to, co jsem hledala – odpovědi na mé otázky. Najednou nebylo otázek, ale pouze odpovědí, mé vědomí se rozšířilo a já “si chodila pro informace”, vše krásně plynulo, já se hluboce propojila se svou duší, svým vnitřním světem a nechala se vést. Najednou jsem “věděla” a dokázala sebejistě říct “i autoritě”, co si přeji. Všemu, co se mnou rezonovalo, jsem říkala ano, a všemu ostatnímu ne. Dala jsem uznané místo všem mým částem, které jsem začala žít.

Můj život jsem začala vědomě tvořit.

A tak jsem od r. 2007:

- Začala psát blog svých prožitků a „cest k sobě“ (mojecestyksobe.blogspot.cz)

- Stala se poradkyní a průvodcem pro pozůstalé rodiče (www.dlouhacesta.cz)

- Spoluvytvořila projekt “Prázdná kolébka” (www.prazdnakolebka.cz)

- Prováděla ženy po ztrátě dítěte dalším těhotenstvím

- Vedla svépomocná setkání a spolupodílela se na Rekondičních víkendech

- Vystupovala v různých médií a prolomovala tabu “smrt dítěte”

- Byla hostem různých odborných i veřejných besed a přednášek

- Koordinovala projekt Vědomý zármutek (www.vedomyzarmutek.cz)

- Hrála v divadle Kampa, v režii Ivety Duškové v představení “Budu všude kolem tebe” a hostovala po celé ČR

- Dala výpověď v reklamní agentuře a začala se věnovat tomu, co mi šlo lehce – cvičení a  tanci (aerobic, Zumba, prožitkový tanec) 

- Otevřela taneční kurzy pro děti i dospělé www.primazumba.cz

- Pořádala sebe-rozvojové a prožitkové víkendy a tematické ženské kruhy

- Moderovala a animovala různé akce pro děti i dospělé

- Stala se certifikovanou trenérkou přirozené omlazovací metody XB

- Dokončila Školu vědomého rodičovství, prošla různými sebe-rozvojovými kurzy

- Poznala sílu přírody v tzv. “terapii v přírodě”

- Odjela na 18 dní na Saharu jako poutnice, kde jsem zažila 4denní vision quest

Dnes povzbuzuji lidi k tom, aby našli odvahu změnit svůj život, navzdory těžkostem, které v životě zažili a pomáhám jim najít konkrétní kroky, kdy využívám jak životní zkušenosti, tak svou uzdravenou intuici. Učím je, že náš příběh se může stát naší celoživotní oporou a ne prohrou. Učím je nezametat pod koberec to, co se nám nehodí, ale naopak vysmejčit všechny pavučiny a prosvětlit svůj prostor, abychom mohli zářit a být ve své síle.