Někdy nám je to trapné, ale kdo říká, že to musíme dělat na sílu nebo když se nikdo neptá na náš názor? To po nás nikdo nechce. Ale je nespočet situací, kdy právě naše životní zkušenost, náš pohled na věc a naše otevřené sdílení, je přesně to, co potřebuje někdo jiný zrovna slyšet!

Zákony přírody (životní, vesmírné, božské, univerzální atd.) nejdou obejít ani očůrat. Od toho tady máme ty pozemské, i když i tam někdy musíme zaplatit pokutu.   p.s. tím nikoho nenavádím porušovat zákony   naopak 

Pojďme trochu s kůží na trh. O svých silných stránkách většinou rádi mluvíme, ale o těch slabších moc ne. Přesto k nám patří stejně jako ty silné. Nejde oddělit mínus od plusu, všechno je to jedna přímka, jedna energie, jedna mince. Naše slabé strnky tady nejsou proto, aby nás oslabovaly, ale abychom se je naučily zdravým zpsobem používat tak, aby nám pomáhaly v situacích, kdy je jich potřeba. Např. takový vztek může ublížit (nezdravá forma projevu), ale může nám i pomoci určit si hranice, rozdmýchat energii, prásknout do stolu a udělt změny k lepšímu. 

Podívat se sobě do očí se ctí a pokorou.

Ne vždy je jednoduché říci ne konverzacím, které nikam nevedou, konverzacím, které nehledají řešení, konverzacím, které pro nás nemají žádnou hodnotu. Ale můžeme je přestat vyhledávat, hnojit, rozdmýchávat, můžeme je nasměrovat svými reakcemi někam jinam nebo tzv. přepnout kanál. Protože ano, toto doporučení se týká i sledování TV 🙂

Pokud se spoléháme, že "nám druzí něco doplní", bude za a) vznikat závislost (nezdravý vztah), za b) bude to jen dočasná náplast. Takže pokud jsme daly místo všem svým "dole", je na čase začít si znovu plnit svou vnitřní nádobu tím, co nám chybí.